Jak przygotowywać dane biznesowe?

Rozwijająca się cyfryzacja procesów biznesowych powoduje, że firmy muszą umożliwić jak największej liczbie użytkowników wgląd w dane. Przygotowanie danych pozwala zoptymalizować procesy biznesowe lub wprowadzić nowe, innowacyjne modele.

Na czym polega przygotowanie danych?

To metoda gromadzenia, czyszczenia, przetwarzania i konsolidacji danych do wykorzystania w analizie. Wzbogaca je, przekształca i zwiększa dokładność informacji. Odbywa się głównie za pomocą analitycznych lub tradycyjnych narzędzi EFL. Przygotowywanie danych często wiąże się z ponownym formatowaniem danych, wprowadzaniem korekt oraz łączeniem zestawów danych w celu ich wzbogacenia.

Wybierz odpowiednie narzędzia

System do przygotowywania danych umożliwia użytkownikom biznesowym i analitykom przezwyciężenie tradycyjnych wyzwań związanych z danymi poprzez uproszczenie i automatyzację procesów pozyskiwania, czyszczenia i mieszania danych.

Zwróć uwagę na to, czy oferuje wiele usług w ramach zarządzania informacjami. Sprawdź również, czy łatwo integruje się z innymi produktami do zarządzania danymi.

Zobacz, czy konkretne rozwiązania EFL oferują skalowalność i wydajność, których rzeczywiście potrzebujesz. Większe lub bardziej złożone zestawy danych wymagają szybszego, wydajniejszego profilowania. Należy je sprawdzić pod kątem problemów z jakością i formatowaniem. Skuteczne narzędzie do integracji danych pozwala na utrzymanie i ponowne wykorzystanie odpowiednich szablonów. Dzięki temu nie musisz za każdym razem zaczynać od początku.

Co to jest snowflake?

Snowflake to hurtownia danych analitycznych Software-as-a-Service (SaaS). Jest szybka, prosta w użyciu i zdecydowanie bardziej elastyczna niż tradycyjne hurtownie danych. Korzysta z nowego silnika bazy danych SQL o unikalnej  architekturze zaprojektowanej dla chmury.

To prawdziwa oferta SaaS, a dokładnie:

  • nie ma  (wirtualnego ani fizycznego) sprzętu do wybierania, instalowania, konfigurowania lub zarządzania,
  • nie musisz instalować, konfigurować ani zarządzać oprogramowaniem,
  • bieżącą konserwacją, zarządzaniem i konfiguracją zajmuje się Snowflake.

Zarządza wszystkimi aspektami instalacji i aktualizacji oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *