Dlaczego warto skorzystać z Tableau?

Tableau to potężne i dynamicznie rozwijające się narzędzie do wizualizacji danych. Stosuje się go w branży Business Intelligence (BI, analityka biznesowa). Pomaga uprościć surowe dane. Przedstawia je w bardziej zrozumiałym formacie.

Dzięki Tableau analiza danych jest znacznie szybsza. Pozwala tworzyć wizualizacje w formie pulpitów nawigacyjnych i arkuszy roboczych. Profesjonaliści w różnych działach mogą wykorzystać zgromadzone dane.

Jakie są największe zalety Tableau?

Licencje tableau cieszą się coraz większą popularnością w różnych sektorach. Dlaczego to rozwiązanie wzbudza takie zainteresowanie? Pozwala mieszać dane i analizować je w czasie rzeczywistym. Aby działać, nie są potrzebne żadne techniczne i programistyczne umiejętności.

Dla jasnego zrozumienia analizy danych w tableau można podzielić na dwie grupy:

  • narzędzia programistyczne, takie jak tworzenie pulpitów nawigacyjnych, wykresów, generowania raportów, wizualizacji,
  • narzędzia do udostępniania, takie jak udostępnianie wizualizacji, raportów, pulpitów nawigacyjnych.

Co to jest Tableau Desktop?

Ma bogaty zestaw funkcji. Pozwala kodować i dostosowywać raporty. Począwszy od tworzenia wykresów, raportów po przygotowywanie różnych kombinacji, to podstawowe narzędzie każdego analityka. Wszystkie niezbędne czynności można wykonać w Tableau Desktop.

W przypadku analizy danych na żywo narzędzie zapewnia łączność z hurtownią danych, a także innymi rodzajami plików. Arkusze i pulpity nawigacyjne można udostępniać lokalnie lub publicznie.

Co to jest Tableau Server?

Oferujemy licencjonowanie tableau na atrakcyjnych warunkach. Zapoznaj się z nimi na naszej stronie. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym konsultantem. Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie.

Tableau Server służy w szczególności do udostępniania arkuszy, wizualizacji tworzonych w aplikacji Tableau Desktop w całej organizacji. Aby udostępnić pulpity nawigacyjne, musisz najpierw opublikować swoją pracę. Po przesłaniu danych będą dostępne tylko dla licencjonowanych użytkowników. Nie muszą mieć zainstalowanego Tableau Server na swoim komputerze. Wystarczy, że się zalogują z przeglądarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *