Alteryx vs Tableau

Alteryx i Tableau to dwa najsłynniejsze oprogramowania w świecie analityki. Pozwalają firmom uzyskać cenne informacje z danych. Analizując dane, często poświęcasz dużo czasu na ich odpowiednie przygotowanie. Ten proces przygotowawczy jest czasem nazywany EFL, co oznacza wyodrębnienie, przekształcanie i ładowanie oraz odnosi się do wszystkich zadań potrzebnych do sformatowania danych do dalszej analizy.

Alteryx i Tableau

Alteryx online jest głównym oprogramowaniem ułatwiającym wspomniany wcześniej EFL. Zapewnia wiele narzędzi do przetwarzania zestawów danych. Pozwala importować dane z różnych źródeł, przetwarzać je i przygotowywać do dalszej analizy. Oferuje również zaawansowane możliwości statystyczne, w tym narzędzia przestrzenne i analizy predykcyjne.

Tableau pełni inną rolę w świecie oprogramowania analitycznego. Ułatwia wizualizację danych. Przekształca dane w atrakcyjne wykresy i pulpity nawigacyjne.

Społeczność Alteryx

Alteryx cena jest ustalana co roku na użytkownika lub na serwer. Społeczność zgromadzona wokół Alteryx chętnie pomaga sobie nawzajem. Często udostępnia sobie makra, a nawet tworzy je na prośbę. Jeśli brakuje jakiegoś narzędzia, którego potrzebujesz, napisz o tym. Na ogół ktoś podejmie odpowiednie kroki i to zrobi.

Narzędzie będzie udostępnione publicznie. To znaczy, że każdy może z niego skorzystać. Jeśli stanie się wystarczająco popularne, może nawet zostać domyślnie dodane do oprogramowania Alteryx.

Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

 Oferuje takie funkcje, jak:

  • czyszczenie i mieszanie danych,
  • organizacja struktury danych,
  • raportowanie wyjątków przepływu danych,
  • zgłaszanie wyjątków,
  • planowanie i pisanie bezpośrednio na serwerze Tableau.

Oprogramowanie do zarządzania danymi Alteryx umożliwia użytkownikom wydajne mieszanie danych i tworzenie zaawansowanych analiz za pomocą intuicyjnych przepływów pracy. Alteryx cennik zapewnia elastyczność, ułatwiającą szybką integrację i koordynację wielu źródeł danych. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty. Jednocześnie poprawia dostęp do danych, które wcześniej były trudne do agregacji.

Pozwala pozyskiwać dane ze źródeł chmurowych, takich jak Azure, AWS, SalesForce, Marketo, czy Twitter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *